
Eiersalade met avocado en spek (Keto)
Als je een paar keer per week Keto friendly moet koken, dan moet je best creatief zijn, zeker als het om de lunch gaat. Keto lunches bestaan vaak uit sla met vette proteïnen en dressings maar je wilt ook niet elke dag een bak sla. Deze eiersalade met avocado en spek in een ‘cupje’ van ijsbergsla is weer eens wat anders voor de afwisseling.
Eiersalade
Een zelfgemaakte eiersalade is natuurlijk al koolhydraatarm en al helemaal als je suikervrije mayonaise gebruikt. Maar om het Keto proof te maken moet er nog extra vet aan worden toegevoegd omdat je bij dit dieet 75 tot 80 procent van de calorieën uit vetten haalt. Daarom heb ik aan deze eiersalade avocado en spek toegevoegd. Ik gebruikte hiervoor geroosterd buikspek omdat ik daarvan nog een stuk in huis had van een ander recept maar om het je makkelijker te maken beschrijf ik het hier met plakjes bacon of ontbijtspek.
Ingrediënten
- 6 eieren
- 1 avocado
- 100 gr bacon of ontbijtspek
- 3 el mayonaise, suikervrij
- 2 tl citroensap
- Verse bieslook
- 4 bladeren ijsbergsla
- Klontje boter of scheutje olie
- Versgemalen zeezout en zwarte peper
- Materialen: kookpan of eierkoker, koekenpan, kom
Aan de slag!
- Kook de eieren hard en laat afkoelen in koud water.
- Verhit ondertussen boter of olie in een koekenpan en bak de plakjes bacon of ontbijtspek krokant. Laat uitlekken op keukenpapier.
- Hak bieslook fijn tot je een volle eetlepel hebt. Meng dit in een kom met de mayonaise en citroensap en breng op smaak met zout en peper. Houd een beetje bieslook apart.
- Snijd de avocado in blokjes. Pel de eieren en snijd ze grof. Meng dit samen met verkruimelde bacon door de mayonaise.
- Halveer de bladeren ijsbergsla en vul ze met de eiersalade. Garneer met bieslook en maal er nog wat peper over.