Geroosterde courgette met tomatensaus en crumble

Geroosterde courgette met tomatensaus en crumble

Ik had weer eens enorme zin in een gestoofde schouderkarbonade met tijm-uienjus maar daar moest natuurlijk wel wat bij. In deze tijd zou je dan denken aan stamppot bij gestoofd vlees, maar ik hou gewoon niet zo van stamppotjes. Waar ik wel dol op ben zijn in de oven geroosterde groenten. Deze keer heb ik gekozen voor courgette met een beetje tomatensaus (had ik nog over van een ander recept), tijm (omdat dat ook in de jus van de stoofkarbonade zit), chilivlokken voor een beetje pit en een crumble van panko, knoflook en Parmezaanse kaas.

Geroosterde courgette en andere groenten

Echt, bijna alle groenten worden nog veel lekkerder als je ze roostert! Uiteraard wel groenten die stevig zijn, van bladgroenten blijft er weinig over 😉 Zo doe ik spruitjes bijvoorbeeld ook graag roosteren. Gekookt vind ik ze echt niet lekker maar geroosterd wel! Of ga eens voor geroosterde wintergroenten, aubergine of radijs. En nu dus courgettes die zich ook prima lenen om te roosteren! Voor dit gerecht heb ik ze gesneden in het formaat van dikke frieten. Omdat courgette vrij neutraal van smaak is, laat hij zich heel goed combineren met heel veel andere ingrediënten en smaakmakers. Bovendien is het heel gezond. Je zou het niet verwachten maar courgettes zijn bijvoorbeeld bomvol vitamine C, maar liefst 28 procent ADH per 100 gram. Verder bevat het de vitaminen A, B1, B2, B3, B6, B11, K en heel veel mineralen. Meer over de gezondheidsvoordelen lees je hier.

Ingrediënten

  • 3 à 4 courgettes
  • 5 el tomatensaus
  • Chilivlokken
  • 1 el verse tijmblaadjes
  • 1 el neutrale olijfolie
  • Versgemalen zeezout en zwarte peper
  • Voor de crumble:
  • 75 gr panko
  • 2 teentjes knoflook
  • 3 el geraspte Parmezaan
  • 1 el neutrale olijfolie
  • Materialen: ovenschaal, schaaltje

Aan de slag!

  1. Verwarm de oven voor op 200 graden of 180 hete lucht.
  2. Snijd de courgettes in formaat dikke frieten. Schud ze in een ovenschaal met de olie, chilivlokken, tijm en peper en zout en zet 20 minuten in de oven.
  3. Meng voor de crumble in een schaaltje de olie, knoflook uit de pers, panko en Parmezaan.
  4. Schep de tomatensaus door de courgette en strooi de crumble erover. Zet 10 tot 15 minuten terug in de oven totdat de crumble krokant en goudbruin is.

Meer met courgette:

Advertentie
 

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*