
Spaghetti met garnalen en venkel
Weer een voorbeeld hoe lekker pasta kan zijn met maar een paar ingrediënten. De venkel en garnalen combineren heerlijk samen. Probeer de venkel wel zo dun mogelijk te snijden, gebruik eventueel een mandoline. Als de venkel mooi dun is, dan wordt het net zo zacht als de ui. Ik heb het recept overigens niet zelf bedacht, maar uit een supermarktblaadje. Wel heb ik het aangepast door nog knoflook en crème fraîche toe te voegen. Ik heb ervan gesmuld en ga het zeker vaker maken!
Ingrediënten
- 350 gr spaghetti
- 200 gr gekookte roze garnalen
- 1 venkelknol
- 2 kleine of 1 grote ui
- 2 teentjes knoflook
- 1 citroen
- 200 ml room
- 3 el crème fraîche
- 20 gr verse dille
- 50 gr boter (echte)
- Versgemalen zeezout en zwarte peper
- Materialen: grote kookpan, hapjespan
Aan de slag!
- Snipper de ui en hak de knoflook fijn. Ris van de dille de blaadjes van de takjes en hak fijn. Boen de citroen goed schoon en rasp de schil. Snijd de venkel in flinterdunne reepjes.
- Breng een grote pan met water aan de kook en voeg ruim zout toe. Kook de spaghetti beetgaar.
- Verhit ondertussen de boter in een hapjespan en roerbak de venkel op matig vuur ca. 5 minuten. Voeg de ui en knoflook toe en roerbak nog 5 minuten.
- Voeg de garnalen, room en crème fraîche toe, verlaag het vuur en warm goed door. Roer citroenrasp en de helft van de dille erdoor en breng op smaak met zout en peper.
- Neem een half kopje van het kookwater van de spaghetti en giet de pasta af in een vergiet.
- Schep de spaghetti met het bewaarde kookvocht door de saus en warm nog even door.
- Verdeel de pasta over borden en garneer met de rest van de dille.
Advertentie