
Tostada’s met pulled chicken en zwartebonenpuree
Als ik het druk heb, vind ik het best lastig om heel gevarieerd te blijven eten. Ik val dan al snel terug op vertrouwde favoriete recepten die ik uit mijn hoofd ken en binnen een handomdraai op tafel heb na een drukke dag. Als ik ook maar enigszins meer tijd heb, dan wil ik gewoon weer eens iets nieuws en laat me daarbij graag inspireren door wat ik tegenkom. Voor deze tostada’s heb ik de inspiratie uit een Allerhande, maar meteen weer mijn eigen variant erop bedacht. Het is dan altijd afwachten of het met mijn verzinsels in z’n totaliteit goed uitpakt. In dit geval was het meteen goed. Niets meer aan veranderen, het is een blijvertje!
Een tostada is een Mexicaanse tortilla die wordt geroosterd of gefrituurd en daarna belegd met verschillende ingrediënten. De tortilla wordt in Mexico gegeten zoals wij gewoon een boterham eten en een tostada is dan ook niets meer dan een manier om oudbakken tortilla’s weer eetbaar te maken. Net zoals wij van oud brood bijvoorbeeld wentelteefjes of tosti’s maken.
Als hoofdgerecht moet je rekenen op twee stuks per persoon en maak daarbij dan nog een frisse salade. Maar de tostada is natuurlijk ook heerlijk als lunch of middagsnack in het weekend. Serveer er crème faîche en guacamole in aparte schaaltjes bij. Enneh.. als je niet van verse koriander houdt, dan laat je het in de zwartebonenpuree gewoon weg en gebruik je voor de garnering bladpeterselie.
Ingrediënten
- 2 kipfilets
- 8 gordita’s (kleine tortilla’s)
- 2 avocado’s
- 1 klein rode ui
- 400 gr zwarte bonen uit blik, uitgelekt
- 2 tl gemalen koriander
- 1 tl gemalen komijn
- Snufje cayennepeper
- 1 limoen, geperst
- 100 gr pittige kaas, geraspt
- Bosje koriander, alleen de blaadjes
- Mexicaanse kruidenmix (recept)
- Olijfolie (spray)
- Versgemalen zeezout en zwarte peper
- Materialen: bakpapier, kookpan, foodprocessor, 2 koekenpannen, kom
Aan de slag!
- Verwarm de oven voor op 180 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier.
- Breng een ruime pan water met wat zout aan de kook. Zet het vuur laag en pocheer (tegen de kook aanhouden) de kipfilets ca. 15 minuten. Neem ze uit het water en laat afkoelen.
- Leg de gordita’s op de bakplaat en bestrijk (of spray) ze heel licht met wat olie. Bak ze in ca. 8 minuten krokant en neem de bakplaat uit de oven.
- Doe de zwarte bonen met een beetje van het vocht, de helft van de verse koriander, de gemalen koriander en komijn en de helft van het limoensap in de foodprocessor en maal tot een puree. Breng op smaak met zout en cayennepeper.
- Verhit een heel klein scheutje olie in een koekenpan en bak hierin de bonenpuree op matig vuur tot het meeste vocht verdampt is.
- Snijd ondertussen de avocado’s in blokjes en besprenkel met de rest van het limoensap. Snijd de ui in dunne halve ringen. Hak de rest van de korianderblaadjes grof.
- Trek de gare kipfilets met twee vorken in plukjes uit elkaar. Meng de kip in een kom met ca. 1 eetlepel Mexicaanse kruiden. Meer mag naar smaak natuurlijk ook.
- Verhit weer een scheutje olie in een koekenpan en bak hierin de kip op matig vuur al omscheppend ca. 5 minuten.
- Bestrijk de gordita’s met de bonenpuree en verdeel de kaas erover. Doe de bakplaat weer even terug in de oven tot de kaas gesmolten is.
- Beleg de gordita’s met avocado, ui en pulled chicken en garneer met de gehakte koriander.