
Zalm met krokante dillekorst uit de oven
Zalm en dille zijn een gouden combinatie! Het is wel heel klassiek maar ik hou gewoon van bepaalde klassieke smaakcombinaties. Bovendien ben ik dol op dille, of eigenlijk ben ik dol op alle groene kruiden. Zalm had ik nog in de vriezer (vers gekocht en zelf ingevroren) maar helaas nog geen dille in mijn jaarlijkse kruidentuintje buiten (dat komt hoop ik nog wel), dus nu maar weer een bakje gekocht. Vanwege de krokante dillekorst gaat de zalm in de oven en niet in de pan. Je hebt er weinig werk aan en het is zo klaar! Ik heb de zalm gecompleteerd met gegrilde courgette met kruiden (zonder de rode peper) en spaghetti aglio e olio (ook zonder de rode peper).
Zalm is gezond!
Zalm valt in de categorie ‘vette vis’ en we weten allemaal wel dat vette vis goed voor je is. Maar weet je eigenlijk waarom? Vis bevat omega 3-vetzuren en deze vetzuren beschermen tegen hart- en vaatziekten en hebben een gunstig effect op de bloeddruk. Daarom is ook het advies om één keer per week vis te eten. En dan vooral vette vis want die bevatten de meeste vetzuren. Andere soorten vette vis zijn bijvoorbeeld, haring, makreel en sardientjes. En het maakt niet eens uit of het vers, uit blik of uit de diepvries is! Lees hier meer over de gezondheidsvoordelen van vette vis.
Ingrediënten
- 4 zalmfilets met huid
- ½ bakje dille (ca. 10 gr)
- ½ biologische citroen
- 1 ei
- 50 gr Parmezaanse kaas of Pecorino
- 2 teentjes knoflook
- 4 el panko
- Versgemalen zeezout en zwarte peper
- Materialen:
Aan de slag!
- Verwarm de oven voor op 200 graden en bekleed een bakplaat met bakpapier.
- Pluk dille van de takjes en snijd fijn. Rasp de schil van de citroen. Niet-biologische citroen eerst heel goed schoonboenen. Hak de knoflook fijn.
- Splits het ei en doe het wit in een kleine kom. Het geel heb je niet nodig (tip: gebruik het om mayonaise te maken). Meng dille, citroenrasp, panko, knoflook, kaas en een eetlepel citroensap door het eiwit.
- Leg de zalm met de huidkant op de bakplaat en maal er wat zout en peper over. Verdeel het dillemengsel over de zalm en druk goed aan. Bak de zalm in het midden van de oven in 10 minuten gaar.